Vaše zkušenosti

Richard Balán, 32 let, Diabetes Mellitus 1.typu

11. 8. 2014

S používáním eVito jsem nadmíru spokojen. Už po dobu 3 měsíců, co jsem měl tu čest eVito používat, se mi zlepšila kompenzace nejen cukrovky, ale i krevního tlaku. Vše díky tomu, že jsem si mohl měřit glykémii mnohem častěji než obvykle a měl jsem tedy větší přehled o tom, jaké mám hodnoty cukru v krvi i v jiných částech dne a jiných situacích a hlavně na základě zaznamenaného snědeného jídla. Jídelníček je velmi propracovaný a databáze s potravinami a hotovými jídly velice obsáhlá, takže podle mě si každý uživatel najde, co potřebuje, a dozví se tak energetický příjem daného jídla, jeho složení tuků, bílkovin a sacharidů v gramech. S používáním eVito váhy a eVito krokoměru velice komfortní a podle mě účinný nástroj k tomu něco udělat se svou váhou. S krokoměrem jsem byl rovněž spokojen, moc šikovná pomůcka k tomu, aby měl člověk pod kontrolou přirozenou aktivitu - chůzi - a snažil se dosáhnout zdravého průměru 10000 nachozených kroků denně a člověk by nevěřil, kolik může ujít metrů a kolik se takovou chůzí vlastně dá spálit kcal. Váha je také dokonalost sama, ze které uživatel může vysledovat nejen svou hmotnost, ale i změny podílů tuků, svalové hmoty a obsahu vody. Jako hypertonik jsem se donutil si měřit pravidelně 2x denně krevní tlak a sledování hodnot v čase dopomohlo a vedlo k tomu, že jsme s lékařkou upravili medikaci a moje hodnoty krevního tlaku se ustálily do normálu. Vše zapříčiněno přidané hodnotě systému eVito a sice že lékař má přístup do účtu pacienta a může tak průběžně sledovat výsledky a konzultovat vše společně online a nikoli až jednou za čas na běžné kontrole. To samé platilo i při zdárné úpravě medikace inzulínu. Jako komfort celé služby eVito vidím i bezdrátový přenos dat všech zařízení do PC (glukometr, váha, krokoměr i tlakoměr). Nezbývá mi než eVito doporučit všem, kterým na svém zdraví záleží a chtějí mít výborného pomocníka "v boji" ať už třeba s diabetem, nadváhou či hypertenzí nebo dokonce kombinaci uvedeného...

Více ...

Jarmila Bartušková, 60 let

27. 6. 2014

Celý život se potýkám s nadváhou, dietami a samozřejmě s " jojoefektem". To díky mé slabé vůli. Proto jsem uvítala nabídku mojí paní doktorky o využití programu eVito. Zjistila jsem totiž, že nad mojí vůlí musí někdo bdít. Velice mne program eVito motivuje, zejména možnost sestavení jídelníčků.

Změnila jsem stravovací návyky. Kalorie a ostatní si hlídám pomocí "jídelníčku eVito". Moje počáteční váha byla 133,5 Kg! Po čtyřech měsících jsem na 118,3 Kg. Mám radost, zlepšila se mi nálada a vůbec, je mi líp.

Program eVito je pro mne něco jako pomocná ruka. Konečně se snad dočkám dne, že se ze mne stane " DOCENT", t.j., že docílím váhy pod 100 Kg.

Také jsem objevila kouzlo krokoměru. Již si nedovedu představit den bez turistiky. Můj denní limit je 10.000 kroků. Většinou se mi podaří našlapat více. Zatím moje maximum je 17. 613 kroků, při délce kroku 66cm. V průměru denně nachodím 6 - 8 km. A také mě přestala bolet záda. Velká úleva.

Děkuji všem, kteří se podíleli a podílejí na tvorbě, fungování a zdokonalování aplikace eVito. Program eVito mohu vřele doporučit všem, kteří mají podobný problém s váhou jako já.

Více ...

Lukáš Kalous docent na Univerzitě v Praze, rok narození 1974

27. 3. 2013

Dnes již léky neberu a držím se blízko takzvanému „optimálnímu krevnímu tlaku“

Pořád se považuji za mladého člověka, proto pro mne bylo velkým překvapením, když jsem po druhé návštěvě lékaře a druhém jednorázovém napumpování manžety rtuťového tonometru, dostal recepis na „léky na snížení krevního tlaku“. Oznámení, že mám vysoký tlak, ve svých tehdy 37 letech, mne dost vystrašilo a tak jsem začal léky zobat podle doporučení a postahoval jsem si články o hypertenzi. Po dalších vyšetřeních jako elektrokardiogram a nitrooční tlak, která dopadla dobře, jsem se začal uklidňovat, že nemám hypertrofovanou srdeční svalovinu a že možná hned neumřu. Když jsem pak podstoupil změření tlak u jiného lékaře, již po započaté medikaci, bylo mi oznámeno, že mám tlak velmi nízký. No jo, asi to nebude úplně jednoduché po dvou, třech měření naordinovat přesnou dávku léku, možná, že bude stačit lehká změna životního stylu a vyhnu se chemii?

V tom jsem potkal eVito, začal jsem si pravidelně měřit tlak, prohlížel grafy, průměroval jsem data za určitá období, vše v příjemné webové aplikaci, která mi to umožnila. Po asi tří měsíčních měření, a konzultaci s přítelem lékařem, jsem začal snižovat dávky léku, při stále kontrole tlaku na eVito. Naplněn informacemi z článků o hypertenzi, jsem začal trochu měnit i životní styl, v tom mi pomohl eVito krokoměr. Ta malá černá škatulka na krk mě nutí chodit pěšky, opět si můžu hrát s daty o počtu kroků, prohlédnout grafy a plnit zvolené cíle.

Dnes již léky neberu a držím se blízko takzvanému „optimálnímu krevnímu tlaku“, tedy 120 na 80.

Více ...

Petr Šlechta, podnikatel, 44 let, počáteční váha 91,4 kg, výška: 169 cm

6. 3. 2013

Za čtyři měsíce používání eVito zhubnul 15,8 kg.

Co se dělo, když jsem začal používat eVito se jen těžko pochopí. Najednou jsem si zvykl, že jsem si každé ráno stoupl na váhu, že jsem si každé ráno pověsil na krk pedometr a že jsem si začal psát každé jídlo, které jsem během dne snědl. Po týdnu používání jsem zjistil, že jsem tlustej, línej a neudělám krok na víc. No a jak jsem na tom dnes po 4 měsících používání aplikace eVito? Z počáteční váhy 91,4 kg mám 75,6 kg, tedy zhubl jsem 15,8 kg. Ale to vůbec není podstatné. Pro mě je důležité to, že jsem díky programu úplně změnil stravování a životní styl, jím mnohem víc zeleniny a bílého masa, jím víc malých porcí, zato však pravidelně, poznal jsem, jak dobře chutnají ryby a jogurty a jak příjemné jsou pěti až desetikilometrové každodenní procházky či popobíhání podle Labe. Do pátého patra nemusím používat výtahy a má paní doktorka, která mě léčí mi po laboratorních vyšetřeních řekla, že tak razantní změnu dlouho neviděla a pokud mě to stále tak bude bavit, že mám velikou šanci, že se mi má nemoc nevrátí. A že mě to bude bavit, na to se může spolehnout.

Více ...

MUDr. Jelena Labuťová - praktický lékař pro dospělé

3. 7. 2014

Myslím, že projekt eVito mohu hodnotit z pohledu lékaře pozitivně. Během pár měsíců pozoruji u svých pacientů zařazených do tohoto projektu úbytek hmotnosti, ale co je snad ještě důležitější, hlavně pozitivní motivaci k hubnutí a péči o své zdraví. U většiny pacientů došlo k úbytku hmotnosti, zlepšení nálady a u některých dokonce velmi výrazně. Pacienti mi sami říkají, že až nyní si uvědomují, jak málo se v běžném životě pohybovali a používání krokoměrů je nyní jednoznačně motivuje k vyšší pohybové aktivitě.

Mám radost i z toho, že někteří začali do tohoto programu zapojovat i ostatní příslušníky rodiny, kteří by se rádi začali na projektu podílet také. Mnozí z nich zlepšili i své stravovací návyky. Myslím, že díky eVito jsem s mnohými pacienty navodila vztah vyšší důvěry pacienta v lékaře.

Více ...

Ing. Jiří Sládek, Praha, Modřany

14. 8. 2014

Dobrý den,

jsem velmi spokojen s krokoměrem od Vaší firmy, který jsem koupil na výstavě STOB v Modřanech v říjnu 2013. Od konce prosince mám zakoupenou službu pro přenos do počítače. Od té doby mám nachozeno přes 3 400 000 kroků. Jsem s tímto výrobkem velmi spokojen, daří se mi udržovat váhu i zdraví. Rovněž pohyb v přírodě zlepšuje náladu. Je to vynikající výrobek a po ročním užívání si licenci opět prodloužím.

Více ...

Květoslava Šedivá, 65 let – v rámci soutěže STOBklubu 7S

28. 3. 2013

Jsem udivená

Jsem velice udivená
jak mi chodí nohy
nikdy bych si nemyslela
že mám k chůzi vlohy

Dříve, když jsem vyšla z domu
sto řečí jsem měla k tomu
nikam se mi nechtělo
občas tělo bolelo

V únoru se něco stalo
za srdce mne to dost vzalo
díky STOBu chodím lehce
radostně a ba i křepce

Může za to krokoměr
ten udává chůzi směr
pravdivě vše zaznamená
na něj tedy nikdo nemá
Moje kroky hbitě sčítá
ráno slovem "HELLo" vítá
díky tobě eVito
nemám čas, mám nabito

Chodím všude křížem krážem
připadám si jako blázen
hrozně mě to ale baví
dělám to pro svoje zdraví

Vymýšlím si dlouhé trasy
kampak půjdu zítra asi
k čemu tramvajenka ?
"Já snad budu tenkáááááá"
Více ...

Jaroslav Němec, podnikatel, 55 let, počáteční váha 135,9 kg, výška 192 cm

10. 4. 2014

Diagnóza: Obezita, vysoký krevní tlak

Jako bývalý aktivní sportovec (kondiční kulturistika a volejbalista) jsem byl okolnostmi donucen sportování zanechat. Z maminčiny strany mám dispozice k tomu nabírat přebytečná kila a k mé smůle nejsem líný si sám pro sebe uvařit. Z mé dlouhodobě běžné hmotnosti 105 kg při 192 cm výšky jsem se za pět let nečinnosti dostal na příšerných 136 kg. Následek - bolest nohou, kolen, kotníků a drobných kloubů a svalů v chodidlech, dále zvýšení krevního tlaku, nekontrolované zvýšení viscereálního (vnitřního) tuku více než 20 kg a snížení potřebného množství vody v těle. Musel jsem s tím něco dělat.

Naštěstí jsem se setkal na podzim 2013 na internistické konferenci v Kongresovém centru v Praze s pracovníky firmy eVito. Jejich nabídka krokoměru s následným průběžným vyhodnocováním zadaných hodnot se mi moc líbila. Krokoměr jsem si pořídil, žena mi zase koupila hůlky na chození. Začal jsem tedy 11. února 2014 chodit a chodím denně již dva měsíce. Za tu dobu mne přestaly bolet nohy, nejvíc mne trápily drobné klouby a svaly v chodidlech. Po dvou měsících se stal malý zázrak. Chozením jsem zhubnul již o více jak 8 kg! 11. 2. jsem naměřil příšerných 135,9 kg a dnes ráno, tedy 10. 4. jsem měl 127,5 kg. Vím, i tato číslovka je příšerná, ale současně vím, že toto je cesta. Za ty dva aktivní měsíce jsem nachodil 631.000 kroků, ušel jsem 505 km a chůzí jsem spálil neuvěřitelných 66.500 kilokalorií. Díky tomu se mi snížil krevní tlak z průměrné hodnoty 140/90 na současných 125/75 (zatím jsem stále kompenzován léky na hypertenzi). Cítím se mnohem lépe, hlavně jsem posílil ty bolavé nohy. Další mojí metou je docílit hmotnosti 125 kg. Chození je jako droga. Dne 8. 4. jsem překonal pomyslnou hranici 20.000 kroků za den a dal jsem 20.469 kroků. Nebojte se aktivity. Přesvědčil jsem sám sebe, že TO JDE!

Více ...